Druhy kontaktních čoček

Druhů kontaktních čoček je spousta a jejich dělení se navzájem prolínají.

Dělení dle intervalu použitelnosti:
Jednodenní čočky – ideální volba pro příležitostné nošení. Vždy se do oka nasazuje sterilní kontaktní čočka a po jednodenním nošení se čočka vyhazuje. U tohoto typu kontaktních čoček odpadá péče o čočky, čištění, výdaje na roztoky, pouzdra a tím se výrazně snižuje riziko infekce. Proto tento typ čoček nositelům velmi vyhovuje.
Kontaktní čočky pro plánovanou výměnu – na našem trhu k dostání čtrnáctidenní, měsíční kontaktní čočky. Tříměsíční a roční kontaktní čočky jsou již na ústupu. Nutná péče o čočky pomoci roztoků.

Dělení podle doby nošení:
Denní - čočky z oka se vyjímají každý den a musejí se čistit, dezinfikovat a ukládat do skladovacího ochranného roztoku po dobu tří měsíců / měsíce / čtrnácti dnů
Jednodenní – čočky se vyjímají z oka každý den a ihned po vyjmutí se vyhazují, péče o čočky již není nutná
Prodloužené - čočku lze nosit bez vyjmutí 7 dní/6 nocí. Po vyjmutí z oka musejí být vyčištěny před opětovným nasazením
Kontinuální - kontaktní čočky lze nosit bez vyjmutí z oka po dobu 30 dnů. Kontinuální třicetidenní nošení je možné díky vývoji nových materiálů zejména silikonhydrogelů

Rozdělení dle typu korekce:
Sférické kontaktní čočky – určeny pro korekci dalekozrakosti, krátkozrakosti
Tórické kontaktní čočky – určeny pro korekci astigmatismu. V poslední době se dioptrický rozsah velmi rozšířil, rozšířil se tedy počet uživatelů kontaktních čoček s astigmatismem.
Bifokální kontaktní čočky – kontaktní čočky umožňující ostré vidění do dálky i do blízka
Multifokální kontaktní čočky – nejlepší volba pro klienty v presbyopickém věku. Umožňují ostré vidění na všechny vzdálenosti.

Rozdělení dle zbarvení:
Barevné kontaktní čočky – pomoci barevných kontaktních čoček můžete nejen zvýraznit (tónovací kontaktní čočky), ale také změnit (krycí kontaktní čočky) barvu vašich očí. Barevná změna je závislá na vlastní barvě duhovky. Barevné kontaktní čočky jsou vyráběny jak pro korekci dioptrií, tak i pro kosmetické účely bez dioptrií.
Crazy kontaktní čočky – určeny pro výraznou změnu kresby duhovky. Již název sám napovídá o stylu kontaktních čoček. 

V Očním Studiu Aleše Žejdla máme skladem velké množství kontaktních čoček. Z jednodenních to jsou například Acuvue TruEye, Acuvue Moist, Focus Dailies aqua, ze čtrnáctidenních Acuvue Oasys, Acuvue Advance a z měsíčních AirOptix Aqua. Ostatní kontaktní čočky vám objednáme s velmi rychlou dodací lhůtou. 

V sortimentu máme také veškeré příslušenství ke kontaktním čočkám – multifunkční a peroxidové roztoky, zvlhčující kapky, pinzety, pouzdra na kontaktní čočky, dárkové sety pro péči o kontaktní čočky.