Hvězdářské dalekohledy

Astronomické dalekohledy různých velikostí značky BRESSER a MEADE pro všechny.

Malé astrodalekohledy pro začínající pozorovatele se snadnou obsluhou (azimutální montáž – otáčení dalekohledu svisle a vodorovně). Ideální pro děti nebo sledování ulice jen tak z pokoje. Dalekohledy jsou vybaveny sadou okulárů, mapkou pro orientaci na obloze a malým hledacím dalekohledem. Zanedbatelná hmotnost a malé rozměry.

Větší astronomické dalekohledy zrcadlové nebo čočkové konstrukce s širokou možností příslušenství (fotografování, motorový pohon,..) a s rovníkovou montáží Vám dovolí dlouhodobé pozorování vybraného nebeského objektu. Větší průměry objektivů dovolují pozorovat slabší a slabší hvězdy.

Dalekohledy ETX konstrukce Maksutov-Cassegrain s elektronikou - autostarem. Tyto přístroje dokáží po základním nastavení vyhledávat sami Vámi zvolený objekt z databáze autostaru a udržovat jej v zorném poli dalekohledu. Napájení tužkovými články nebo adaptérem z elektrické sítě. Jde o velmi komfortní pozorování s rychlým vyhledáním objektů, dalekohled lze doplnit o další zajímavé příslušenství (adaptéry pro fotografování, okuláry, filtry…)