V roce 2017 jsme pomohli

V roce 2017 jsme v rámci našeho projektu " Pomáháme" zhotovili brýle zdarma několika nemocným dětěm. Akce byla časově omezená a byla ukončena k 30.9.2017. Jsme si ale vědomi toho, že rodin s dětmi, kteří by uvítali pomoc a podporu je hodně. Rozhodli jsme se tedy, že v následujícím roce uspořádáme akci znova. Víte-li tedy o někom, kdo by mohl být do našeho projektu zařazen, sledujte naše aktuality. Během roku 2018 oznámíme zahájení nového kola akce.

Jako příklady dětí, kterým jsme v letošním roce pomohli vidět svět lépe uvádíme příběh malého Samuelka a Nelinky.

Příběh Samuelka

Samuelek trpí kvadruparetickou dětskou mozkovou obrnou. Protože je upoutaný na lůžko, brýle se musí upravit, aby vyhovovaly jeho potřebám. Samuelkovi jsme v rámci naší akce "POMÁHÁME" zhotovili dvoje brýle. Jedny na běžné nošení a druhé zabarvené, sluneční. Jsme rádi, že se nám podařilo pomoci a vidět úsměv na Samuelkově tváři.

Tatínek malého Samuelka nám k tomu napsal:
"Vybrať vyhovujúce okuliare pre Samuelka je pomerne ťažký oriešok. Nakoniec sa nám však u vás podarilo vybrať okuliarky, ktoré Samuelkovi naozaj 100 % sedia a je vidieť, že je s nimi spokojný :). Ako bonus, s ktorým sme pred príchodom vôbec nepočítali, bola možnosť vybrať pre Samuelka aj slnečné dioptrické okuliare. To nás naozaj potešilo a taktiež sa ich podarilo vybrať, opäť 100 % vyhovujúce. Pre Samuelka sú skvelou pomôckou a využije ich skoro na každej prechádzke.
Týmto by sme chceli poďakovať celému týmu Očního Studia Aleš Žejdl.
S pozdravom,
Ján Jakubík

Samuelek s rodiči a naší optičkou Kamilou Vojačekovou, která brýle zhotovovala.

Příběh Nelinky

Nelinka trpí formou albinismu. Tato nemoc má za následek nedostatek pigmentu nejen na kůži, ale i v očních strukturách, což způsobuje kromě jiného také světloplachost a zhoršenou adaptaci na změny osvětlení. Pro Nelinku je tedy nutností mít k dispozici několikery brýle, s různými zabarveními skel, aby je mohla dle úrovně osvětlení střídat. Nelince se navíc každého půl roku mění dioptrie v brýlích, což je dost finančně náročné.
Nelince jsme v rámci naší akce POMÁHÁME zhotovili brýle čiré a sluneční, takže je může měnit dle potřeby a její život je zase o něco snažší.

Malá Nelinka od nás dostala dvoje brýle.