Sbírka na vozíček pro našeho kolegu a kamaráda Michala Marcína

Naše Oční Studio již několik let umožňuje dětem ze znevýhodněných rodin dostat v rámci svého programu Pomáháme brýle či kontaktní čočky zdarma. Dlouhodobě spolupracujeme také se Společností pro Ranou Péči Brno a s Klubem vozíčkářů.

V roce 2020 jsme moc rádi pomohli našemu kolegovi Michalu Marcínovi.

Michal má od narození postiženou dolní polovinu těla. Prodělal tři operace bederní páteře, pohybovat se může na vozíčku, na krátké vzdálenosti s pomocí berlí. Navzdory postižení nohou, ruce má Michal naopak výjimečně šikovné. Třicet pět let pracoval v oboru oční optiky, brousil skla do brýlí. Když jsem nad tím přemýšlel, neznám snad nikoho, kdo by zhotovil svýma rukama víc brýlí než on. I přes to, že to měl v životě složité a často se potýkal s bolestmi, neseděl s rukama v klíně, ale byl pracovitý, spolehlivý a ke všemu fajn kamarád.

Michal pracoval u nás v Očním Studiu deset let, před čtyřmi lety odešel do důchodu. Bohužel se jeho zdravotní stav zhoršil a nyní mu byl vzhledem k problémům s páteří doporučen nový typ vozíčku NINO ROBOTICS. Ten je výjimečný v tom, že intenzivně posiluje zádové a břišní svaly, funguje nejen jako vozík, ale zároveň jako rehabilitační pomůcka.
Veřejné zdravotní pojištění tento vozíček nehradí a bohužel na něj ani nijak nepřispívá žádná z organizací. Jeho celková cena je 262 000 Kč. Tato částka byla pro Michala nedosažitelná.
My jsme se ale rozhodli, že to tak nenecháme a zkusíme oslovit naše zákazníky i dodavatele, kamarády a známé, zkrátka všechny a společně zkusíme částku vybrat.
A povedlo se!!!

Na transparentní účet, který si Michal pro tento účel založil a kam si sám ihned vložil našetřených 20 000 Kč se podařilo vybrat potřebnou částku za pouhých 15 dní!
V současné době má již Michal nový vozíček a dokonce si z vybraných peněz mohl dokoupit i potřebné příslušenství.

Děkujeme všem, kteří na sbírku také přispěli!

Číslo transparentního účtu:
294476425/0300 ČSOB
Pohyby na účtu k nahlédnutí online ZDE.